• Pradžia
  • /
  • Patarimai lauko apšvietimui

Patarimai lauko apšvietimui

Straipsnyje rasite pagrindinius patarimus, kaip apšviesti privataus namo aplinką, padarant ją saugesnę ir gražesnę. Kokybiškas aplinkos apšvietimas ne tik prailgins laiką, kurį galėsite praleisti lauke, bet ir išryškins aplinkos privalumus.

Kokybiškas aplinkos apšvietimas

 

Galvojant apie lauko apšvietimą svarbu pirmiausia išsirinkti vietas, kurias norėsite apšviesti labiausiai: įėjimus, takus, terasą, medžius, tvenkinį ar tam tikrą išskirtinį objektą. Kuriant darnų apšvietimą yra svarbu nepersistengti ir akcentuoti tik kai kurias vietas, nesistengiant sukurti tolygiai stipraus apšvietimo.

Vaikščiojimo zonoms apšviesti naudojami pastatomi stulpeliai, į grindinį arba po laiptais montuojami šviestuvai. Jeigu norite, kad lauke būtų jauku ir šviesa neakintų, derėtų rinktis šviestuvus su netiesioginiu šviesos šaltiniu.

Vaikščiojimo zonoms

 

Plataus kampo prožektoriai skirti apšviesti namo fasadą ar didelius kiemo elementus, pavyzdžiui aukštus medžius. Šie šviestuvai dažnai naudojami atlikti saugumo funkciją, nes jie skleidžia stiprų šviesos srautą.

Jeigu prie namo yra tvenkinys arba baseinas, būtina jį apšviesti tiek dėl žmonių saugumo ir dėl to, kad tai yra proga išryškinti vandens grožį. Galite rinktis povandeninius RGB (keičiančius šviesos spalvą) šviestuvus, kurie kiekvieną vakarą leis sukurti vis kitą atmosferą.

povandeniniai RGB šviestuvai

Taškiniam arba tikslingam apšvietimui yra skirti reguliuojami siauro kampo prožektoriai. Jie gali būti pastatomi arba įsmeigiami į žemę. Reguliuodami jų švietimo krytį galite individualiai apšviesti išskirtinius elementus. Populiariausia šviesos kryptis lauko bei parkų apšvietime yra iš apačios į viršų.  Tokios krypties šviesa nešviečia į langus ar neerzina kaimynų. Taip apšviesti augalai, tvora ar kiti elementai pridės papildomo grožio bei vertės jūsų namų kiemui.

Žiūrėti produktus skirtus lauko apšvietimui.

 

Komanda

preloader